Обзор Simformer (RU)
 

Партнёры

УАИБ ЛСОУ другие партнеры АУБ Евроконсалтинг DENGI.ua Экономические известия Интерфакс Асоціація адвокатів України

Реклама на сайте

інвестиційна конференція «Приватні інвестиції в енергоефективність – шлях до енергетичної незалежності України»

                                 Фотозвіт    Інші заходи    Презентації конференції    Русская версияДля модернізації об'єктів житлово-комунального господарства, а також комерційних та муніципальних підприємств, в поточній ситуації на Україні самими важливим джерелом фінансування є кошти приватних інвесторів. За рахунок бюджетного фінансування та коштів міжнародних фінансових компаній можна реалізувати тільки пілотні проекти та забезпечити співфінансування проектів для зниження ризиків приватних інвесторів. Про це йшлося на інвестиційній конференції «Приватні інвестиції в енергоефективність - шлях до енергетичної незалежності України», яка відбулася 8 жовтня 2014 в м.Києві.

В інвестиційній конференції взяло участь близько 200 осіб, серед яких приватні інвестори, представники кредитно-фінансових установ, органів державного самоврядування, професійних Асоціацій, муніципальних та комерційних підприємств.

Організатором конференції - Асоціацією «Приватні інвестори України» був зроблений акцент на фінансуванні проектів з підвищення енергоефективності, учасники конференції розглянули 3 реальних кейса профінансованих підприємств та 6 перспективних проектів. В ході конференції учасниками обговорювалися проблемні питання взаємовідносин приватних інвесторів з державою та фінансовими установами при реалізації проектів енергоефективності.

Директор департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Сергій Кушнір в ході конференції оцінив потребу в інвестиціях: "Якщо мова йде про житлові будинки, то тут сума інвестицій, якщо брати середні витрати на сьогоднішній день для модернізації будинку, за нашими підрахунками, становить понад 300 млрд грн. Тобто це те, що необхідно для утеплення будинків – термомодернізації".

Додатково потреба інвестицій з урахуванням вартості модернізації котелень підприємств Теплокомуненерго в Україні, а також інженерних і розподільних мереж теплової енергії для скорочення втрат тепла, попередньо на сьогодні фахівцями Мінрегіону оцінюється в 60-75 млрд грн.

Крім того, значних капіталовкладень вимагає модернізація промислових об'єктів. Якщо це не почати робити зараз те цілі сектори промисловості не зможуть бути конкурентоспроможними після набуття чинності зони вільної торгівлі з Євросоюзом.

«Враховуючи колосальні потреби в інвестиціях та складну поточну ситуацію економіки, якщо уряд не забезпечить нормальні умови для приватного інвестування, проблему підвищення енергоефективності практично вирішити неможливо. Влада витрачає багато зусиль на залучення міжнародних кредитів, коли в першу чергу потрібно підтримувати національного інвестора. І для цього не завжди потрібні бюджетні гроші. Так в Україні вже 2 роки гальмуються законодавчі ініціативи, які дозволять використовувати інноваційні фінансові схеми та інструменти для приватного інвестування, особливо в частині діяльності енергосервісних компаній (ЕСКО). Виходячи з сьогоднішнього діалогу на конференції з представниками Мінрегіону та Держагентства з енергоефективності та ресурсозбереження, сподіваємося що ця проблема найближчим часом буде вирішена. Завдяки цьому ми зможемо значно збільшити обсяги приватних інвестиції в сфері енергоефективності. »- заявив Президент Асоціації приватних інвесторів України Сергій Десяк.

Протягом останніх 10 років кількість проектів у світі, реалізованих в рамках державно-приватного партнерства, значно збільшилася. За словами директора ДП «Центр розвитку державно-приватного партнерства» Євгена Радченка: «Найбільш вигідними проектами на сьогоднішній день є проекти, організовані саме на принципі державно-приватного партнерства. Важливою особливістю даного виду співпраці є те, що ініціатором реалізації проекту має виступати держава, в Україні ж часто ініціатором виступають приватні партнери, що говорить про низький рівень розуміння державного сектора важливості співпраці з приватним бізнесом. Тут я бачу позитивні зміни, так сьогодні на конференції ми підписали договір з міським головою міста Чугуїв.».

На конференції, менеджер по роботі з банками проекту UKEEP ЄБРР Олена Точиліна представила програму підвищення енергоефективності (UKEEP) Європейського банку реконструкції та розвитку, в рамках якої вже профінансовано 80 проектів на загальну суму понад 160 млн. Дол.

У кулуарах конференції пройшли переговори з фінансування інвестиційних проектів та їх тиражуванню в різних регіонах України. Зі слів Ігоря Тютюшкіна, віце-президента Асоціації «Приватні інвестори України» по роботі з фінансовими організаціями: «Одним із завдань АПІУ є допомога приватним інвестором у вибудовуванні діалогу з фінустановами. На інвестиційній конференції ми провели переговори з низкою приватних та інституційних інвесторів. В ході зустрічі з керівником групи управління проектами НБУ міжнародних кредитних ліній Козубенко Олександром Миколайовичом була обговорена можливість створення програми міжнародних фінансових організацій з підтримки фінансування невеликих ЕСКО-проектів. За програмою планується реалізовувати типові проекти, серед яких: використання котлів на альтернативному виді палива, застосування світлодіодного освітлення, теплосанації будівель та використання теплонасосів, установка електричних котлів та теплонакопичувачів тощо. Проекти будуть запропоновані Асоціацією до фінансування на пільгових умовах та за підтримки Держенергоефективності. Для програми АПІУ формує пул ЕСКО-проектів, тому запрошуємо до співпраці ініціаторів проектів та інвесторів. Для попереднього розгляду проекту потрібно заповнити онлайн-анкету проекту на сайті АПІУ ».

Як показала дискусія в ході конференції, успіх в реалізації проектів залежить не тільки від наявності фінансування та державної підтримки. Потрібен системний підхід до створення та управління інвестиційними проектами від формування конкурентної моделі бізнесу до впровадження системи енергетичного менеджменту. Тому партнерами конференції з відбору та підготовці проектів для презентації були консалтингові компанії «Євроконсалтинг» та «ТЕО», які для презентації проектів застосували інноваційний підхід побудови бізнес-моделі Олександра Остервальдера.

Так як інформування про можливості приватного інвестування в енергоефективність є важливим питанням, главою організаційного комітету Ukrainian Investment Dialog Анастасією Баклан на конференції був представлений міжнародний проект Український Інвестиційний Діалог (Ukrainian Investment Dialog). Проект включає серію щомісячних ділових заходів з різних сфер економіки в січні-грудні 2015 з метою пошуку шляхів відродження економіки України та залучення фінансування на перспективні проекти.

Під завершення конференції Асоціація «Приватних інвесторів України» підписала меморандум про взаємодію з Державним підприємством «Центр розвитку державно-приватного партнерства». За словами обох сторін - це має полегшити приватному інвестору вибудовувати діалог з державою та сприяти енергетичній незалежності України.

Організаторами заходу виступила Асоціація «Приватні інвестори України» (АЧІУ) спільно з ДП «Центр розвитку державно-приватного партнерства» за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Державного агентства з енергоефективності та ресурсозбереженню .

Медіа-підтримка конференції: Генеральний медіапартнер – Інтерфакс; Ексклюзивний медіапартнер - газета "Капітал"; Генеральний телевізійний партнер - Телеканал "Перший діловий"; Медіапартнери: Інвестиційний портал InVenture, Судово-Юридична газета, канал "Право ТВ", газети "Закон і Бізнес" та «Приватний підприємець», Електронний журнал "Chrematistic»


Прес-служба АПІУ  


Презентації конференції «Приватні інвестиції в енергоефективність - шлях до енергетичної незалежності України», що проходила 8 Жовтеня 2014 у Києві

1. «Поточна ситуація в Україні та світовий досвід організації проектів в рамках державно-приватного партнерства», яку представив Євген Миколайович Радченко - директор Державного підприємства «Центр розвитку державно-приватного партнерства».
2. «Концесія - європейський шлях», яку представив Доктор Мартін Байєр - Генеральний директор Star International group (Прага).
3. «Участь МФО в підвищенні енергоефективності в комунальній сфері України», яку представила Наталія Володимирівна Рябцева - директор департаменту міжнародного співробітництва та взаємодії з міжнародними фінансовими організаціями.
4. «UKEEP інструмент фінансування і навіть більше», яку представила Олена Володимирівна Точилина, менеджер по роботі з банками, проект UKEEP ЄБРР
5. «Заміна технологічної лінії випічки печива. Кондитерська ф-ка «Грона», яку представив Ігор Миколайович Тютюшкін - Віце-президент АПІУ по зв'язках з фінансовими організаціями.
6. «Виробництво пелет, встановлення пелетних котлів в школах. ГК «ITG», яку представив Григорій Васильович Кодаченко - директор ГК «ITG».
7. «Заміщення природного газу на водовугільне паливо», яку представив Дмитро Рудень - ТОВ «Українське тепло».
8. «Когенерація в целюлозно-паперовому виробництві», яку представив Олег Іванович Лебедєв - Директор ТОВ «Лукра Плюс».
9. «Реконструкція об'єктів теплопостачання та їх диспетчеризація», яку представив Олександр Курінний - Менеджер КП «Дніпротеплоенерго».
10. «Активна система утеплення будівель», яку представив Анатолій Мачулка - Генеральний директор ТОВ «Гефест».
11. «Переробка сміття для отримання газу, електроенергії та тепла», яку представив Тарас Мясоєдов - Керівник проекту ДП «Завод Екоенергія».
12. «Портал енергоефектівних рішень», яку представив Юрій Щирін - Генеральний директор Агентства Індустріального Маркетингу.
13. «Використання світлодіодного освітлення», яку представив Олександр Крошка - Голова наглядової ради ПрАТ «Стіл Трейдинг».

Дякуємо за участь у конференції!


 


ГОРЯЧАЯ ЛИНИЯ АССОЦИАЦИИ: +38 (044) 222-89-30
Copyright © 2007 Ассоциация частных инвесторов Украины. Все права защищены.
Создание сайта-визитки, корпоративного сайта, интернет-магазина — WDS Design Group
Ссылки партнёров: Разработка бизнес-плана |Регистрация предприятий и представительств в Украине |Разрешение на работу в Украине |Бухгалтерские услуги в Украине |Поиск инвестора в Украине