Обзор Simformer (RU)
 

Партнёры

УАИБ ЛСОУ другие партнеры АУБ Евроконсалтинг DENGI.ua Экономические известия Интерфакс Асоціація адвокатів України

Реклама на сайте

АПІУ просить США полегшити доступ до фінансування для МСБ
 

                                  Другие события  


Найбільш актуальним питанням в Україні на сьогодні має стати зменшення бар'єрів у доступі до фінансування проектів малого і середнього бізнесу, зокрема через механізм кредитних гарантій США, а також створення інфраструктури для розвитку міжнародного співробітництва та інвестицій. Про це йшла мова під час круглого столу у Вінницькій ТПП, що відбувся 27 квітня 2015 року в рамках у рамках Днів Америки у м. Вінниця.

Нагадаємо, що у січні 2015 року Уряд США надав Україні кредитні гарантії обсягом 2 млрд. дол. США з метою активного запровадження вже розпочатих реформ. Додатково планується залучити 1 млрд. дол. США у травні 2015 року: "Незабаром я підпишу другу угоду про кредитні гарантії, що дозволить Україні відновити свою фінансову основу", - повідомив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

Коментуючи заяву пана Пайєтта, Президент Асоціації приватних інвесторів України, співорганізатор проекту "Український Інвестиційний Діалог" Сергій Десяк звернув увагу на те, що найефективнішим методом, з точки зору економічного відродження країни, було б зменшення бар’єрів для фінансування реального сектору економіки. В першу чергу це стосується проектів малого та середнього бізнесу, як фундаменту економічного зростання.

"Найбільшою допомогою зі сторони США було б впровадження спеціальних програм кредитних гарантій для МСБ. Особливо це актуально для інноваційних компаній та підприємств, що змушені були припинити діяльність на території конфлікту у Луганській та Донецькій областях. Для останніх можливість отримати будь-яке фінансування – це питання життя і смерті", - прокоментував він.

Втрата російського ринку та припинення діяльності на Сході більше 40 тис. підприємств суттєво вдарили по економіці держави. У цій ситуації першочергово необхідно створити стимули для розвитку МСБ, в т.ч. за участю іноземного капіталу. Адже вкрай дорогі кредити і відтік іноземного капіталу призводить до зупинки інвестиційних проектів та погіршення соціально-економічного стану в Україні.

Яскравим прикладом вирішення проблеми є запроваджений у Вінницькій області, за підтримки Євросоюзу проекту створення центру адаптації переселенців і підприємців із зони АТО та Криму. Проект передбачає відновлення протягом року на території Вінницької області діяльності 36 підприємств МСБ із зон конфлікту та створення додаткових 720 робочих місць завдяки механізму компенсації витрат за кредитами, інформаційній та консультаційній підтримці бізнес-переселенців.

"Вінниця, як ефективний муніципалітет, продовжує демонструвати приклади впровадження провідних технологічних ініціатив та створює інвестиційний потенціал", - зазначив Посол США. Актуальна програма регіонального розвитку підприємництва має на меті забезпечення ефективного діалогу між бізнесом та органами місцевої влади, а також підвищення інвестиційної привабливості регіону.

Президент Американської торгівельної палати (ACC) в Україні Андрій Гундер відзначив: «Ми бачимо, що місцева влада впроваджує передові інформаційні технології в управлінські процеси. Вінниця – один з лідерів розвитку системи електронного уряду. Ми знаємо, що керівництво області готове до діалогу, і будемо раді консолідувати позицію бізнес-спільноти з важливих питань».

Президент Вінницької ТПП Олександр Дідик подякував Послу Сполучених Штатів та президенту ACC за проявлений інтерес до проблем бізнесу регіону та дії, направлені на сприяння розвитку його можливостей, а також проінформував про низку проектів, направлених на підтримку малого і середнього бізнесу, які реалізує Палата за підтримки США та Євросоюзу.

“Нам відомо, що уряд США здійснює підтримку малого і середнього бізнесу в країнах, які відчувають найбільш гостру потребу в фінансуванні. Зокрема в рамках Програм надання кредитних гарантій, які забезпечені ресурсами Державного Казначейства США”, - відмітив він, коментуючи можливі шляхи вирішення проблем доступу до капіталу для українського бізнесу.

Так, за словами Президента ТПП Олександра Дідика, для Вінницької області та України в цілому надзвичайно важлива підтримка США в реалізації наступних проектів:

• створення у Вінниці сучасного Експоцентру, як необхідної інфраструктури для розвитку міжнародної торгівлі та інвестицій;

• допомога в організації проекту «Український Інвестиційний Діалог», який релізується з вересня 2014 року спільно з ТПП України, за підтримки Європейського Конгресу Українців, та спрямований на залучення іноземних інвестицій на суму більше 20 млн. дол. США;

• допомога у створенні за кордоном центрів підтримки експортерів, що полегшить українським підприємствам вихід на зовнішні ринки.

Олександр Дідик передав пану Джеффрі Пайєтту лист з проханням щодо сприяння у наданні кредитних гарантій підприємствам малого та середнього бізнесу для реалізації інвестиційних проектів, зокрема на території Вінницької області, на сумму 50 млн. дол. США щорічно.

"Ми впевнені, що за підтримки такого потужного союзника як США, український бізнес зможе забезпечити економічне зростання, необхідне для реформування економіки держави та зупинки військової агресії в Україну", - резюмував Сергій Десяк.

Нагадаємо, зустріч було організовано спільно Американською торгівельною палатою в Україні та Вінницькою торгово-промисловою палатою. В обговоренні взяли участь представники 25 найбільших компаній, що працюють у регіоні, серед них: група «Укрпродукт», «Бунге Україна», «Барський машинобудівний завод», компанії «Байєр Україна», «Літинський м’ясокомбінат», «ПлазмаТек», «Вінницький олійножировий комбінат» та інші.

Источник: Национальная платформа  МСБ

 


ГОРЯЧАЯ ЛИНИЯ АССОЦИАЦИИ: +38 (044) 222-89-30
Copyright © 2007 Ассоциация частных инвесторов Украины. Все права защищены.
Создание сайта-визитки, корпоративного сайта, интернет-магазина — WDS Design Group
Ссылки партнёров: Разработка бизнес-плана |Регистрация предприятий и представительств в Украине |Разрешение на работу в Украине |Бухгалтерские услуги в Украине |Поиск инвестора в Украине