Обзор Simformer (RU)
 

Партнёры

УАИБ ЛСОУ другие партнеры АУБ Евроконсалтинг DENGI.ua Экономические известия Интерфакс Асоціація адвокатів України

Реклама на сайте

Форум міжрегіонального співробітництва та інвестицій

Фотозвіт Форуму  Відеозвіт   Інші події   Русский


 

26 березня в місті Вінниці відбувся Форум міжрегіонального співробітництва та інвестицій, який зібрав близько 200 представників бізнесу та влади з Вінницької, Донецької, Луганської, а також інших областей України.

Організатором Форуму виступила Асоціація «Приватні інвестори України» (АПІУ) спільно з Вінницькою торгово-промисловою палатою за підтримки Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницької міської ради, Донецької обласної державної адміністрації, Донецької торгово-промислової палати, Державної служби зайнятості України, Донецького клубу підприємців, донецької громадської організації «Альянс», ТОВ «Компанія «Євроконсалтинг», Міжнародного проекту - Ukrainian Investment Dialog (UID-2015), Всеукраїнської організації зі справ вимушених переселенців.

На Форумі було підписано угоду між Представництвом Євросоюзу та Департаментом регіонального економічного розвитку Вінницької ОДА, яка передбачає виділення гранту у розмірі 324 тис. Євро на створення Центру адаптації переселенців та підприємців із зони АТО та Криму. Реалізація проекту здійснюватиметься Асоціацією «Приватні інвестори України» у співпраці з Вінницькою торгово-промисловою палатою.

У відкритті Форуму взяли участь Валерій Коровій - Голова Вінницької ОДА, Сергій Свитко - Голова Вінницької обласної Ради, Сергій Моргунов - в.о. міського голови, секретар міської ради м. Вінниця, Беренд де Гроот - Голова відділу співпраці Представництва Європейського Союзу в Україні, Геннадій Чижиков - Президент Торгово-промислової палати України, Ярослав Кашуба - Голова Державної служби зайнятості України, Сергій Десяк - Президент Асоціації «Приватні інвестори Україна».

Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій у вітальному слові до учасників Форуму підкреслив: «Ми усіляко підтримуємо промисловий капітал, який прагне розміщення своїх виробництв на теренах Вінницької області і в ході роботи Форуму ви переконаєтесь, які є напрацювання у цьому напрямку».

«Переселена частина населення із зони конфлікту, особливо та, що має потенціал до ведення бізнесу, повинна мати підтримку. Адже всі ми розуміємо, що люди не можуть сидіти і чекати, поки припиниться конфлікт, тим більше, що він може затягнутися на невизначений час», - акцентував Голова відділу співпраці Представництва ЄС в Україні Беренд де Гроот.

Голова Державної служби зайнятості України Ярослав Кашуба в ході Форуму поінформував роботодавців про можливості отримання компенсації заробітної плати при працевлаштуванні переселенців, а також про ініціативи щодо реалізації у Вінницькій області двох пілотних проектів.

«Сьогодні наша мета зробити все можливе, щоб допомогти бізнесу із зон конфлікту відновити свою роботу, а це сотні тисяч робочих місць», - заявив Президент Асоціації «Приватні інвестори України» Сергій Десяк, підкреслюючи головний меседж Форуму.

Він деталізував суть пропонованих підприємцям зі сходу преференцій, які вони отримають згідно підписаної на Форумі угоди. За його словами, угода передбачає, що протягом року на території Вінницької області відновить роботу 36 підприємств малого та середнього бізнесу із зон конфлікту. А це додатково 720 робочих місць із залученням 1,2 млн. Євро пільгових кредитів у національній валюті під 6-10% річних.

Президент Вінницької Торгово-промислової палати Олександр Дідик повідомив: «Поряд з можливостями пільгового кредитування ми забезпечимо також ряд навчальних та коопераційних заходів. Вже цього року за підтримки Євросоюзу для 200 підприємств із зон конфлікту ми надамо можливість налагодити зв'язки з компаніями Вінницької області, отримати нові знання з управління та виходу на ринки Євросоюзу».

Президент ТПП України Геннадій Чижиков виступив на Форумі, зазначивши: «Розвиток підприємництва, особливо малого та середнього бізнесу, призведе до економічного зростання і поліпшення рівня життя українців, до миру і спокою в усіх регіонах країни - від Карпат до Донбасу».

Директор з комунікацій міжнародного проекту UID-2015 Анна Крисюк висловила думку, що Форум міжрегіонального співробітництва та інвестицій став поштовхом для розвитку інвестиційного діалогу, який дуже потрібен країні сьогодні. Продовженням діалогу бізнесу, влади та інвесторів стане Перший Міжнародний Інвестиційний Форум в рамках проекту Ukrainian Investment Dialog, який відбудеться в травні цього року в Києві.

Надалі на форумі обговорювалися питання потенціалу Вінницької області (Олександр Якубик - Директор Департаменту регіонального економічного розвитку Вінницької ОДА, Галина Якубович - Заступник вінницького міського голови та Роман Гринюк - Ректор Донецького національного університету); актуальні проблеми бізнесу та шляхи їх вирішення поза зоною конфлікту (Максим Ануфрієв - Директор Центру розвитку малого та середнього підприємництва Донецької ТПП); перенесення і запуск бізнесу в умовах жорстких обмежень (Ельвіра Файзулліна - Президент Всеукраїнської асоціації консультантів з управління); роль бізнес-об'єднань у розвитку міжрегіональної кооперації (Петро Тесновський - Голова Ради Клубу підприємців Донбасу); структурування фінансування проектів за участю приватного капіталу, держави та фінансових установ (Ігор Тютюшкін - Віце-президент зі зв'язків з фінансовими організаціями Асоціації «Приватні інвестори України»); як подолати технічні бар'єри на шляху до європейського споживача (Євген Годнев - Консультант з управління компанії «Євроконсалтинг»); можливості фінансування малого та середнього бізнесу в рамках проектів міжнародних кредитних ліній (Олександр Козубенко - Керівник Групи управління проектами міжнародних кредитних ліній при Національному банку України) та інші важливі теми.

У п'ятій конгресній панелі була жвава дискусія з питання збереження економічного потенціалу Південного Сходу і розвитку міжрегіональних зв'язків. Піднімалися проблемні питання, пов'язані з вивезенням обладнання та інших активів із зон конфлікту, доступом до фінансових ресурсів підприємствам з не окупованих територій Донецької та Луганської областей, необхідність податкових пільг та інших форм державної підтримки бізнесу із зон конфлікту та стимулювання міжрегіональної співпраці всередині України.

В'ячеслав Редько, Екс-голова Громадської Ради при Донецькій ОДА, голова Всеукраїнської громадської організації «Асоціація підтримки прогресивних реформ» пропонуючи налагоджувати взаємодію на рівні побратимства сказав: «Ми намагаємося запозичувати досвід інших країн і при цьому не звертаємо уваги на міжрегіональну кооперацію всередині країни».

На закінчення Форуму пройшли індивідуальні зустрічі та переговори щодо розвитку співробітництва та реалізації спільних проектів. Учасники відзначили професіоналізм спікерів та експертів Форуму та дякували за прекрасно організований захід.

З додаткових питань підтримки бізнесу із зон конфлікту у Вінницькій області просимо Вас звертатися до організаційного комітету Форуму за телефонами: +38 (0432) 509-103, +38 (0432) 520-354; або e-mail: forum@uaban.org, vtd@cci.vn.ua

Фотозвіт Форуму про посиланням:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1612713652305374

Відеозвіт за посиланнями:

Додаткова інформація для підприємців із зон конфлікту в групі в Facebook «Допомога бізнесу з АТО» - https://www.facebook.com/groups/789187051146221Прес-служба АПІУ
www.uaban.org


Скачати презентації Форуму міжрегіонального співробітництва та інвестицій

1. Потенціал Вінницької області - Крізь історію у сьогодення. Олександр Якубик, Директор Департаменту регіонального економічного розвитку Вінницької ОДА

2. Інвестиційний потенціал Вінниці. Галина Якубович, Заступник вінницького міського голови

3. Донецький національний університет.Роман Гринюк, Ректор Донецького національного університету

4. Регіональна програма підтримки малого та середнього бізнесу із зон конфлікту у Вінницькій області. Сергій Десяк, Президент Асоціації «Приватні інвестори України»

5. Нові підходи Державної служби зайнятості в роботі з роботодавцями. Ярослав Кашуба, Голова державної служби зайнятості України

6. Проблеми бізнесу та шляхи їх вирішення поза зоною конфлікту.Максим Ануфрієв, Директор Центру розвитку Малого і середнього підприємництва Донецької ТПП

7. Перенесення і запуск бізнесу в умовах жорстких обмежень. Кейс за проектом перенесення підприємства. Ельвіра Файзулліна, Президент Всеукраїнської асоціації консультантів з управління

8. Як подолати технічні бар'єри на шляху до європейського споживача. Сертифікація, знак СЄ. Євген Годнев, Консультант з управління Компанії «Євроконсалтинг»

9. Структурування фінансування проектів за участю приватного капіталу, держави та фінансових установ - Ігор Тютюшкін, Віце-президент зі зв'язків з фінансовими організаціями Асоціації «Приватні інвестори України»; Лісютін Антон, Директор ТОВ «Трико Трейд»

10. Підтримка малого та середнього бізнесу в рамках проектів міжнародних кредитних ліній - Олександр Козубенко, Керівник Групи управління проектами міжнародних кредитних ліній при Національному банку України


 

 


ГОРЯЧАЯ ЛИНИЯ АССОЦИАЦИИ: +38 (044) 222-89-30
Copyright © 2007 Ассоциация частных инвесторов Украины. Все права защищены.
Создание сайта-визитки, корпоративного сайта, интернет-магазина — WDS Design Group
Ссылки партнёров: Разработка бизнес-плана |Регистрация предприятий и представительств в Украине |Разрешение на работу в Украине |Бухгалтерские услуги в Украине |Поиск инвестора в Украине