Обзор Simformer (RU)
 

Партнёры

УАИБ ЛСОУ другие партнеры АУБ Евроконсалтинг DENGI.ua Экономические известия Интерфакс Асоціація адвокатів України

Реклама на сайте

«Круглий стіл “ Земельна реформа в Україні: ризики та можливості ”

Інші заходи


 

15 грудня 2016 року у Києві відбувся круглий стіл на тему «Земельна реформа в Україні: ризики та можливості», організаторами якого виступили Асоціація «Приватні інвестори України» (АПІУ) та Український союз промисловців та підприємців (УСПП).

Свої пропозиції щодо регулювання земельних правовідносин висловили понад 20 провідних фахівців у сфері земельних відносин, представники фермерських господарств, агробізнесу, профільних асоціацій, юристи, науковці та практики. Зокрема у круглому столі прийняли представники Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», Асоціації фермерів та землевласників України, Громадської спілки “Всеукраїнська асоціація селян та сільськогосподарських виробників”, ГО Всеукраїнський інноваційний «Фонд Народна Ініціатива», Громадської спілки “Аграрний союз України”, ВГО “Рада жінок-фермерів України” та інші.

Президент Українського союзу промисловців та підприємців Анатолій Кінах підтримав думку щодо пріоритетності національних стратегічних інтересів України у вирішенні цього питання, оскільки вільний продаж землі загрожує втратою суверенітету та переходом держави на зовнішнє управління. «Формуванню ринку землі в Україні повинна передувати ціла низка кроків – створення відповідного земельного кадастру, узгодження із генеральними планами розвитку територій, населених пунктів, програмами збереження родючості тощо. Реформа в цій сфері потрібна, і вона повинна бути у 100% відповідності із національними інтересами», – наголосив президент УСПП Анатолій Кінах.

Віце-президент ГО “Асоціація “Приватні інвестори України” Ігор Тютюшкін у своєму виступі зупинився на негативних наслідках для українського бізнесу та добробуту селян що можуть спричинити відкриття ринку землі. «Український бізнес замість вкладання коштів у розвиток змушений буде виймати кошти с обігу для придбання земель або кредитуватися під великі відсотки. Це відповідно позначиться на конкурентоздатності експортерів на зовнішніх ринках та зростанні цін на продовольство для населення. Лібералізація ринку землі це велика помилка, адже досвід успішних країн показує на те, що вони не тільки обмежують іноземців від придбання своєї землі та стимулюють національного виробника, але і ведуть цілеспрямовані політику купівлі земель бідних держав світу» , – акцентував Віце-президент АПІУ Ігор Тютюшкін.

Він зазначив що нехтування національними інтересами, популізм та недолуга державна політика може привести до жахливих наслідків – голоду на соціальних потрясінь які були свого часу в Сомалі, Аргентини, Кенії та інших державах.

Заввідділом земельних відносин Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», кандидат економічних наук Ольга Ходаківська відмітила заростання обсягів експорту та зазначила що вільний ринок землі не стримує розвиток ефективного господарювання.

«На наше переконання бізнесова активність залежить не від наявності купівлі-продажу землі, а від трансакційних витрат, від стабільних умов ведення бізнесу. Таким чином, необхідною умовою залучення інвестицій в аграрний сектор це є в першу чергу фінансова, економічна і політична стабільність в державі.», – підкреслила Ольга Ходаківська.


Віце-президент Асоціації фермерів та землевласників України Микола Стрижак зазначив що метою земельної реформи та діяльності уряду має буде не створення умов для того щоб селяни продавали землю, а навпаки створення умов для того щоб селяни залишалися на селі та вели ефективне сільське господарство. На його думку необхідно стимулювати створення сільскогосподарских кооперативів. «Сімейне фермерство, об’єднане в обслуговуючу кооперацію, приводить до децентралізації влади. Вся додана вартість створюється на сільські території. Це додаткові робочі місця, додана вартість на сільській території, податки залишаються на сільський території» – сказав Стрижак Микола.

Його обурили намагання обмежити представників Асоціації фермерів та землевласників України висловити свою думку щодо земельної реформи на парламентських слуханнях, які відбудуться 21 грудня 2016 року. «Тільки ті хто підтримую ідеї вільного продажу землі повинні висловити свою думку» – прокоментував Микола Стрижак підходи при відборі виступаючих на майбутні парламентські слуханнях.

У ході роботи круглого столу учасниками були вироблені пропозиції щодо програми розвитку та підтримки національних фермерських господарств, запропоновані механізми ефективного використання землі в інтересах громадян України. Результати роботи зафіксовані у Резолюції, яку підписали організатори круглого столу.

ЗАВАНТАЖИТИ РЕЗОЛЮЦІЮ

«Впровадити модель регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення, відповідно до якої сільськогосподарська земля є об’єктом права власності виключно українського народу, держава забезпечує справедливу реалізацію прав на землю усім громадянам України», – зазначається в резолюції.

Крім того в резолюції запропоновано змінити порядок надання у право власність землі за Земельним кодексом України, забезпечити повернення у державну власність землі, отриманої за корупційними схемами, забезпечити належне фінансування діяльності установ, які здійснюють державний контроль за використанням земель сільськогосподарського призначення, запровадити комплексну програму підтримку національного сільськогосподарського виробника та створити сприятливі умови для розвитку малих фермерських господарств та сільгоспкооперативів.

Ці та інші пропозиції до земельної реформи планують бути представлені у Верховні Раді України на Парламентських слуханнях на тему: “Регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення: пошук української моделі”, які відбудуться 21 грудня 2016 року.

Контактна особа:
експерт із земельних питань АПІУ
Кріт Тетяна Володимирівна
+38 (099) 154 84 71, agro@uaban.org


Прес-служба
Асоціації «Приватні інвестори України»
www.uaban.org


 

 


ГОРЯЧАЯ ЛИНИЯ АССОЦИАЦИИ: +38 (044) 222-89-30
Copyright © 2007 Ассоциация частных инвесторов Украины. Все права защищены.
Создание сайта-визитки, корпоративного сайта, интернет-магазина — WDS Design Group
Ссылки партнёров: Разработка бизнес-плана |Регистрация предприятий и представительств в Украине |Разрешение на работу в Украине |Бухгалтерские услуги в Украине |Поиск инвестора в Украине