Обзор Simformer (RU)
 

Партнёры

УАИБ ЛСОУ другие партнеры АУБ Евроконсалтинг DENGI.ua Экономические известия Интерфакс Асоціація адвокатів України

Реклама на сайте

прес-конференція: "Європейські інвестори відновлюють фінансування українських проектів"

Другие события


 

15 вересня 2015 року в прес-центрі “УНІАН” відбулася прес-конференція: "Європейські інвестори відновлюють фінансування українських проектів". Прес конференція організована проектом Український Інвестиційний Діалог (UID) спільно з Асоціацією приватних інвесторів України.

Віце-Президент Асоціації приватних інвесторів України Ігора Тютюшкіна на прес-конференції повідомив про успішне впровадження пілотного проекту ТОВ «Полвакс-Україна у Миколаєві та подальші плани польських інвесторів вкласти у розвиток проектів з альтернативної енергетики в Україні близько 200 млн. доларів протягом 4 найближчих років.

Керівник проекту ТОВ «Полвакс-Україна» Сергій Глінський “Ми розпочали роботу з Миколаєва і вже маємо позитивний приклад проекту із переробки твердих побутових відходів (ТПВ). Цей завод вирішує одночасно дві соціальні задачі: утилізацію відходів, на розміщення яких Україні наразі не вистачає полігонів, та надає можливість отримувати дешевшу енергію для опалення”.

“Це “перші ластівки”, які свідчать про поступове відновлення європейських інвестицій в Україну. Вважаємо, що обрана сфера переробки ТПВ на сьогодні є однією з найпривабливіших для фінансування, оскільки не тільки затребувана громадою, а й працює на утвердження енергетичної незалежності нашої держави”, - прокоментував він.

Для інвестування була обрана іноваційна для українських реалій форма державно-приватного партнерства (ДПП). Як розповів директор Центру розвитку ДПП Євген Радченко, на сьогодні відкриваються нові можливості для фінансування проектів у співпраці з Державним фондом регіонального розвитку.

На прес-конференції Ігорем Тютюшкіним було об’явлено відбір проектів для освоєння 200 млн. доларів. «Інвестори пропонують інвестиції від 10% до 60% вартості проектів або альтернативно є фінансовий лізинг до 50% вартості обладнання. Як приклад проект переробки ТПВ, в якому «Полвакс-Україна» будує заводи «під ключ» з подальшим спільним використанням. При цьому частка інвестора викуповується з останнім лізинговим платежем, а завод переходить у власність держави», - сказав він. Ігор Тютюшкін зазначив, що термін лізингу, становить 5-7 років під 7-10% річних.

«Інвестор за 5-7 років будує ефективний бізнес, щоб це окупилося і було передано в руки держави», - сказав він. За словами Тютюшкіна, потенційні учасники інвестиційної програми можуть ознайомитися з умовами фінансування та реалізації проектів на сайті Асоціації приватних інвесторів.

На сайті інвестори, бізнесмени та керівники комунальних підприємств у розділі “Оцінка проекта” http://uaban.org/expert.html можуть заповнити формуляр. Розгляд проекту відбувається на безоплатній основі. При позитивній оцінці проекту узгоджується подальша зустріч з інвесторами або експертами АЧІУ.

За словами голови Біоенергетичної асоціації України Георгія Гелетухи, актуальність проекту посилюється даними Міністерства охорони навколишнього середовища: концентрація в Україні всіх видів відходів оцінена в обсязі близько 35 млрд тонн із щорічним приростом у 14 млн. тонн. Переробка побутових відходів в перспективі може забезпечити заміщення 1,5% споживаного природного газу, а також поліпшити екологічну обстановку у великих містах.

“Станом на липень обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну скоротився на 6,4% у порівнянні з показником початку 2015 року та склав $42,85 млрд, дол. Сподіваємося, що приклад “Полвакс-Україна” стане початком нової інвест-хвилі для проектів переробки ТПВ у різних містах держави”, - резюмувала голова оргкомітету UID Анастасія Баклан.

Прес-служба
АПІУ
www.uaban.org


 

 


ГОРЯЧАЯ ЛИНИЯ АССОЦИАЦИИ: +38 (044) 222-89-30
Copyright © 2007 Ассоциация частных инвесторов Украины. Все права защищены.
Создание сайта-визитки, корпоративного сайта, интернет-магазина — WDS Design Group
Ссылки партнёров: Разработка бизнес-плана |Регистрация предприятий и представительств в Украине |Разрешение на работу в Украине |Бухгалтерские услуги в Украине |Поиск инвестора в Украине