Обзор Simformer (RU)
 

Партнёры

УАИБ ЛСОУ другие партнеры АУБ Евроконсалтинг DENGI.ua Экономические известия Интерфакс Асоціація адвокатів України

Реклама на сайте

За підтримки Євросоюзу у Вінницькій області створюється центр підтримки малого та середнього бізнесу із зон конфлікту

Фотозвіт  Відеозвіт   Інші події  


26 березня 2015 в рамках Форуму Міжрегіонального співробітництва та інвестицій була підписана грантова угода з Представництвом Євросоюзу зі створення у Вінниці Центру з підтримки малого та середнього бізнесу, який постраждав в результаті конфлікту в Донецькій, Луганській областях та в Криму (далі «Центр»).

Даний проект був розроблений з ініціативи Асоціації «Приватні інвестори України» (АПІУ) у співробітництві з Вінницькою торгово-промисловою палатою та Департаментом економічного розвитку Вінницької обласної адміністрації.

Важливість створення Центру обумовлена тим, що щодня, в результаті конфлікту на Південному Сході руйнуються або зупиняються підприємства, в результаті втрачаються робочі місця, приватні інвестори і економіка країни зазнають колосальних збитків. Так вже більше 40 тисяч підприємств малого та середнього бізнесу в Донецькій і Луганській областях зупинили роботу, багато з яких не мають можливості відновити роботу в інших регіонах.

Проект передбачає реалізацію комплексу заходів, спрямованих на надання допомоги бізнес-переселенцям у відновленні діяльності на території Вінницької області. Передбачена можливість отримання пільгових кредитів, допомогу в налагодженні контактів з регіональним бізнесом, інвесторами і владою, консультаційна підтримка по створенню та реалізації бізнес-планів інвестиційних проектів. Важливою складовою є проведення коопераційних та навчальних заходів, спрямованих на вирішення таких завдань, як: пошук ділових партнерів, забезпечення збуту на внутрішньому і зовнішньому ринку, залучення інвестицій та пільгового кредитування, виробнича кооперація при реалізації спільних проектів.

Ключові переваги для переселенців, які здійснюють або планують здійснювати підприємницьку діяльність у Вінницькій області:

1 – Можливість бізнес-переселенцям отримати телефонну та особисту консультацію по умовам ведення бізнесу в регіоні та програмі фінансової підтримки проекту

Для адаптації і початку роботи на новій території дуже важливим є можливість отримання швидкої і компетентної інформації по ключовим аспектам роботи в регіоні. Сюди відносяться питання налагодження контактів з органами влади та регіональним бізнесом, пошуку комерційної нерухомості та персоналу, налагодження зв'язків з фінансовими установами, отримання інформації про наявність можливих програм підтримки бізнесу, майбутні ділові події в регіоні, процедури перереєстрації або створення компанії та інші питання.
Від отриманої інформації буде залежати наскільки швидко і ефективно бізнес-переселенець зможе відновити роботу. Як показує практика часто переселенцям важко знайти компетентну особу навіть при вирішенні таких вузьких питань як оренда нерухомості або перереєстрація бізнесу. Так, наприклад, у Вінницькій області відмічалися випадки, коли деякі агентства нерухомості, відмовлялися надавати послуги переселенцям з пошуку об'єктів оренди.

Тому на основі розуміння проблем цільової групи планується зібрати всю необхідну інформацію, підібрати компетентний персонал для комунікації з бізнес-переселенцями, а потім, використовуючи наявні можливості організаторів, посприяти в адаптації в новому діловому середовищі і формуванню нових ділових контактів.
Після первинного телефонного контакту виникатиме потреба в особистій зустрічі для персонального консультування щодо програм фінансової підтримки проекту, а також в наданні бізнес-переселенцям розширеної інформації, в тому числі тієї, яка міститиметься на Інтернет порталі, який буде створено в ході реалізації проекту.

2 – Можливість бізнес-переселенцям отримати онлайн-інформацію по умовам ведення бізнесу в регіоні та подати онлайн-заявку на отримання фінансової підтримки

Проектом передбачено створення інтернет-порталу міжрегіонального співробітництва та інвестицій Вінницької області (надалі – «Портал»), який об’єднає в собі всю необхідну інформацію щодо потенціалу регіону та надасть реальні інструменти для організації бізнесу.
Портал дозволить підприємцям із інших регіонів вирішити наступні ключові завдання:
- Ознайомитись із перевагами Вінницької області та окремих 27 районів області.
- Отримати актуальну інформацію про бізнес-заходи та провести онлайн реєстрацію.
- Ознайомитись із пропозиціями кооперації регіональних компаній та направити запит на співпрацю.
- Ознайомитись чи опублікувати інвестиційні проекті чи пропозиції.
- Опублікувати пропозиції про пошук партнера чи співробітників в регіоні.
- Ознайомитись із програмами фінансової підтримки створення робочих місць у регіоні та подати онлайн заявку.
- Ознайомитись із програмами консультаційної підтримки у регіоні та подати онлайн заявку.
- Отримати іншу корисну інформацію щодо ведення бізнесу (реєстрація бізнесу, пошук співробітників, стратегія регіонального розвитку, промислові майданчики тощо).
- Ознайомитись із телевізійними сюжетами про історії успіху підприємців із інших регіонів.
- Поділитися та прокоментувати інформацію порталу у соціальних мережах.
- Провести підписку на отримання інформаційної розсилки порталу та відслідковувати корисну інформацію.

3 – Бізнес-переселенці отримують пряму фінансову допомогу для організації чи перенесення бізнесу

3.1. – Бізнес-переселенці отримують пільговий кредит на організацію та перенесення бізнесу
Згідно програми буде забезпечено для 20 підприємств малого та середнього бізнесу із зон конфлікту пільгова відсоткова ставка за кредитами в національній валюті в розмірі від 6 до 10% (залежить від класу ризику позичальника). Також, програмою буде представлена безоплатна допомога в розробці бізнес-плану інвестиційного проекту, інформаційна підтримка у налагодження ділових контактів з регіональними компаніями, владою і приватними інвесторами.
Максимальна сума кредиту з пільговою процентною ставкою:
• для ФОП і мікропідприємств - гривневий еквівалент до 25 000 Євро;
• для малих і середніх підприємств - гривневий еквівалент до 100 000 Євро.

Підприємці та компанії із зон конфлікту, які бажають перенести або розпочати власний бізнес на Вінниччині, а також зацікавлені у фінансовій підтримці, вже зараз можуть подати анкету свого проекту для попередньо відбору в розділі «Оцінка проекту» на сайті Асоціації «Приватні інвестори України» - http://uaban.org/expert.html

3.2. – Бізнес-переселенці отримують фінансову допомогу на покриття витрат на розробку бізнес-плану
Для зменшення ризиків, пов'язаних з роботою в новому регіоні і для більш ефективного використання ресурсів, залучення позикових коштів або пошуку інвестора, бізнес-переселенці потребують професійної допомоги від професійного партнера на етапі ініціалізації і планування проекту.В результаті розробки бізнес-плану бізнес-переселенці зможуть оптимізувати витрати на реалізацію проекту, вибрати оптимальну бізнес-модель з урахуванням особливості роботи на регіональному ринку, визначити оптимальні джерела фінансування проекту, при необхідності залучити позикові кошти або знайти партнера в регіоні для спільної реалізації проекту.

4 – Можливість бізнес-переселенцям встановити прямі контакти з представниками влади, фінансовими організаціями та регіональним бізнесом

В ході проекту ми організуємо серію інформаційних і коопераційних заходів, де переселенці встановлять прямі контакти з представниками влади, фінансовими організаціями та регіональним бізнесом.
Наявність ділових контактів і розуміння бізнес-переселенцями позитивного ставлення в регіоні місцевої влади до бізнесу сприятиме прийняттю позитивних рішень в поновленні діяльності у Вінницькій області.

5 – Переселенці із зон конфлікту формують позитивне ставлення до Вінницької області як території зі сприятливими умовами для ведення бізнесу

Для бізнес-переселенців важливий досвід своїх колег з вирішення проблем перенесення бізнесу в інші регіони. В рамках проекту запланована зйомка та розміщення телевізійних сюжетів на телебаченні та в інтернеті по ряду успішних прикладів міжрегіональної кооперації та/або передислокації підприємств і підприємців із зон конфлікту.
Дана інформація дозволить вивчити вдалий досвід і надихне підприємців відновити бізнес.

З додаткових питань участі в проекті підтримки бізнесу із зон конфлікту у Вінницькій області просимо Вас звертатися за телефонами: (0432) 509-103 або e-mail: forum@uaban.org

Додаткова інформація для підприємців із зон конфлікту в групі в Facebook «Допомога бізнесу з АТО» - https://www.facebook.com/groups/789187051146221

Скачати презентацію: Регіональна програма підтримки малого та середнього бізнесу із зон конфлікту у Вінницькій області. Сергій Десяк, Президент Асоціації «Приватні інвестори України»


Прес-служба АПІУ
www.uaban.org


 

 


ГОРЯЧАЯ ЛИНИЯ АССОЦИАЦИИ: +38 (044) 222-89-30
Copyright © 2007 Ассоциация частных инвесторов Украины. Все права защищены.
Создание сайта-визитки, корпоративного сайта, интернет-магазина — WDS Design Group
Ссылки партнёров: Разработка бизнес-плана |Регистрация предприятий и представительств в Украине |Разрешение на работу в Украине |Бухгалтерские услуги в Украине |Поиск инвестора в Украине