Обзор Simformer (RU)
 

Партнёры

УАИБ ЛСОУ другие партнеры АУБ Евроконсалтинг DENGI.ua Экономические известия Интерфакс Асоціація адвокатів України

Реклама на сайте

В Україні запроваджується пілотний проект підтримки бізнес-переселенців з зони АТО


Шляхом до вирішення проблеми трудової міграції повинно стати запровадження дієвих регіональних програм підтримки бізнесу, вимушеного залишити територію бойових дій. Про це йшла мова на прес-конференції проекту Український Інвестиційний Діалог (UID-2015): "Переведення бізнесу із зон конфлікту: бар'єри, можливості та програми підтримки бізнес-переселенців", що відбулася у Києві 12 березня.

Перша з таких програм планується до запуску у Вінницькій області за ініціативою Асоціації приватних інвесторів України спільно з Вінницькою торгово-промисловою палатою та Департаментом регіонального економічного розвитку облдержадміністрації. Так, планується пряма підтримка 36 підприємств із зон конфлікту, в результаті чого буде створено не менше 720 нових робочих місць. Програмою передбачено можливість отримання пільгових кредитів, допомоги в налагодженні контактів із регіональним бізнесом, інвесторами та владою, консультаційна підтримка зі створення та реалізації бізнес-планів інвестиційних проектів.
"Головний меседж, який ми змогли донести до влади Вінниччини: бізнес-переселенці це можливість для території. Це інвестиції, це нові робочі місця, це нові ідеї та посилення бізнес-потенціалу регіону. На території Донбасу є готовий бізнес, його потрібно упакувати, перемістити на мирну територію і вже завтра він запрацює", - заявив Президент Асоціації приватних інвесторів України Сергій Десяк.
Важливою складовою регіональної програми є проведення коопераційних та навчальних заходів. Тому 26 березня у Вінниці відбудеться Форум міжрегіонального співробітництва та інвестицій з метою налагодження зв’язків між підприємствами Вінницької, Донецької та Луганської областей. Захід сприятиме розширенню ринків для українського бізнесу та налагодженню виробничої кооперації при реалізації спільних проектів.

"Втрати ділових зв'язків українських підприємств з Російською Федерацією суттєво вдарили по економіці держави, а особливо Східного регіону. Тому сьогодні важливою є комунікація бізнесу та інвесторів з різних регіонів України для відкриття нових ринків ЄС і пошуку шляхів вирішення проблем бізнес-переселенців", - прокоментувала Голова оргкомітету UID-2015, генеральний директор "Business Gathering" Анастасія Баклан.

Від імені проекту Український Інвестиційний Діалог, вона висловила підтримку ініціативи проведення Форуму міжрегіонального співробітництва та інвестицій у Вінниці та запросила учасників до реєстрації. Кількість безкоштовних місць обмежена, під час розгляду заявок оргкомітет форуму надаватиме перевагу представникам реального бізнесу, який нагально потребує допомоги та інформації.

На думку співголови Всеукраїнської організації у справах вимушених переселенців Оксани Єрмишиної, регіональні програми підтримки бізнес-переселенців необхідні у всіх областях. У першу чергу в тих, які максимально віддалені від зони бойових дій, зокрема на Західній Україні. Це полегшить залучення інвестицій, які вкрай необхідні українській економіці для відродження та подальшого розвитку.

"Ми не зможемо внутрішнім ресурсом зробити ту величезну роботу, яка нам потрібна для того, щоб вси мешканці були зайняті, щоб створювалися нові робочі місця і реконструювалася економіка України. Але ми повинні зробити все можливе, щоб у нас був рівномірний розподіл населення по країні, щоб не було концентрації, від якої захлинається вся інфраструктура і страждають мирні жителі", - додала вона.

Допомогу бізнес-переселенцям, як потенційним роботодавцям, також готова надати Державна служба зайнятості. До таких послуг відносяться компенсація ЄСВ, громадські роботи, безкоштовне навчання та підвищення кваліфікації. Для цього охочим долучитися необхідно пройти реєстрацію та отримати довідку безробітного, розповіла начальник управління Державної служби зайнятості Любов Бершадська.

"Для того щоб мати статус безробітного будь-яка людина, в тому числі і внутрішньо переміщена особа, може зайти на наш сайт, там є інформація про те, які документи необхідно подати. Або прийти в будь-який Центр зайнятості, на даний момент в Україні їх понад 600, і отримати консультацію від спеціаліста на предмет тих чи інших послуг, задекларованих у законодавстві", - повідомила вона.

Державна служба зайнятості підтримає ініціативи щодо створення проектів допомоги та адаптації переселенців, які здійснюють підприємницьку діяльність та створюють нові робочі місця. Зокрема, фахівці служби долучалися до розробки програми підтримки підприємців та співробітників із зони конфлікту у Вінницькій області.
Приклад практичної допомоги переселенцям з територій АТО представив голова Молодіжного житлово-будівельного кооперативу ОК «Барахти» Олександр Братчиков. З метою підтримки людей, які опинилися без даху над головою, кооператив виділяє 1 гектар будівельного майданчика житлового мікрорайону запроектованого в селі Барахти Васильківського району Київської області, для будівництва житла для переселенців із зони конфлікту. Населений пункт газифіковано, також він має розвинену інфраструктуру, з діючим садочком, школою, храмом, амбулаторією, клубом, магазинами, поштою та сполученням громадського транспорту з містом Васильків (5км) та містом Київ (35км).

"На території села Барахти при будівництві п'ятиповерхівок можна поселити близько 200 сімей. У вигляді благодійної допомоги, ми готові надати постраждалим в результаті військових дій свій досвід, містобудівну документацію для будівництва житла, безкоштовне навчання, підтримку та конструктивні ідеї. Контактну інформацію можна подивитися на сайті кооперативу, ми відкриті до співпраці ", - сказав він.

Продовження дискусії та афішування практичних рекомендацій для бізнес-переселенців відбудеться на Форумі міжрегіонального співробітництва та інвестицій у Вінниці 26 березня. До участі запрошені власники бізнесу, директори, керівники відділів продажу виробничих підприємств, які зацікавлені у налагодженні міжрегіональної кооперації, інвестуванні та розвитку на ринках Євросоюзу.


Джерело: газета «Приватний підприємець»
13 березня 2015 р.

 


ГОРЯЧАЯ ЛИНИЯ АССОЦИАЦИИ: +38 (044) 222-89-30
Copyright © 2007 Ассоциация частных инвесторов Украины. Все права защищены.
Создание сайта-визитки, корпоративного сайта, интернет-магазина — WDS Design Group
Ссылки партнёров: Разработка бизнес-плана |Регистрация предприятий и представительств в Украине |Разрешение на работу в Украине |Бухгалтерские услуги в Украине |Поиск инвестора в Украине